x
≡ Menu
O firmie Projekty Kontakt

Drewno - technologia suszeniaDrewno - technologia suszenia W procesie suszenia bali drewnianych korzystamy z technologii suszenia w komorach próżniowych. Są to rozwiązania nowej generacji, przyjazne środowisku, ponieważ wszelkie urządzenia zasilane są energią elektryczną, co wyklucza emisję jakichkolwiek zanieczyszczeń do atmosfery. Na Białorusi, technologia ta jest unikalna i jest stosowany przez nas od 2010 roku.

Domów Drewnianych TOP-Projekty§

Stworzenie optymalnych warunków w komorze suszenia przyspiesza parowanie wody z drewna przez naczynia włosowate. Odparowana woda jest stale usuwana, aż do momentu osiągnięcia wymaganej zawartości wilgoci w drewnie. Specjalny kondensator, który reguluje wilgotność wewnątrz komory suszenia, kumuluje odparowaną wodę, a następnie jest on usuwany z suszarki po procesie suszenia, ale przed otwarciem klapy załadunku komory.

Stosowanie podczerwieni w próżniowej komorze suszenia jest bardzo skuteczne przy balach o dużych średnicach, jak również podczas suszenia bardzo twardego drewna egzotycznego. Suszone w taki sposób drewno jest lepszej jakości, niż to suszone w konwencjonalny sposób.

Stosowanie podczerwieni w próżniowej komorze suszenia ma następujące zalety:

Szybkość suszenia - ze względu na proces suszenia bez powietrza i przy niskich temperaturach, otrzymujemy bardzo dobry wskaźnik redukcji wilgotności drewna na godzinę suszenia.

Jakość suszenia - bez pęknięć, bez odkształceń, bez zmiany koloru, niskie naprężenia wewnętrzne.

Korzyści z bali o wilgotności 9 - 15%:

1. minimalny skurcz drewnianych budynków do 2,5% - 3% w ciągu 4 - 5 miesięcy, w przeciwieństwie do naturalnego skurczu wilgotnych materiałów, który może dochodzić do 5% w okresie od 4 do 12 miesięcy.

2. minimalna liczbę pęknięć, które pojawiają się bezpośrednio w komorze i nie powiększają się.


Więcej informacji na ten temat:
Domy drewniane na eksport do Europy i innych krajów świata
Drewno właściwości fizyczne
Drewno do budowy o dużej średnicy
Drewno klejone warstwowo - główne zalety
Wentylacja w drewnianych domach
Drewniany dom «Ulenspiegel» forniru klejonego drewna gotowy do budowy tylko 60 000 zł
© 2018 Arhilayn
"VIVOS" Domy z Bali Drewnianych05-126 NieporętKąty Węgierskieul. Bagienna 46D
,

Napisz do nas, jesteśmy online!