x
≡ Menu
O firmie Projekty Kontakt

Niebezpieczne drewniany domNiebezpieczne drewniany dom
Drewniane domy są zakorzenione w naszej świadomości jako uosobienie naturalności, zdrowej atmosfery oraz ciepła i komfortu.

Stosunkowo niedawno, wkroczyliśmy w erę wysokiej technologii, dzięki której mieszkańcy miast, żyją w domach ze szkła i betonu. Są oni zmęczeni smogiem i sąsiadującymi zakładami produkcyjnymi.

Domów Drewnianych TOP-Projekty§

Domy z drewna, pozwalają utrzymywać świeże powietrze w pomieszczeniach oraz optymalną wilgotności, zapobiegając wilgoci.

Ponadto wiemy, że domy z bali mają właściwości lecznicze. Istnieje pogląd, że drewno ma niesamowity wpływ na osoby, znajdujące się w jego wnętrzu dzięki bio-energii. Na przykład uważa się, że niektóre z drzew iglastych, z których najczęściej wykonane są drewniane domy mogą mieć pozytywny wpływ na ludzi cierpiących na przewlekłe choroby płuc.Domy drewniane mogą przywrócić system nerwowy do równowagi oraz pomóc złagodzić podrażnienia i stres, zwiększają ogólną witalność, a ostatecznie podnosząc poziom aktywności mieszkańców. Gatunki takie jak cedr i jabłonie posiadają właściwości dezynfekujące.

Drewniane domy są obdarzone przez naturę takimi właściwościami jak brak czynników szkodliwych dla zdrowia: materiałów zelektryfikowanych, izolacji, wibracji niższych, absorpcji niskich częstotliwości fal dźwiękowych.Ale jest ciekawe pytanie: czy istnieje niebezpieczeństwo zanieczyszczenia drewna przez promieniowanie i czy może mieć to wpływ na drewniany do? Radiophobia – jest jedną z cech współczesnego społeczeństwa. Lasy, które stanowią przeszkodę dla rozprzestrzeniania się substancji promieniotwórczych, działają jak filtr, ale 80% odpadów zostaje zebrane w opadłych liściach.

Kolejne ciekawe pytanie. Czy może powstań niebezpieczeństwo poprzez stosowanie środków konserwujących oraz preparatów zabezpieczających przed pożarem? Uważa się, że drewniany dom, może stracić swoje ekologiczne właściwości poprzez nieumiejętne stosowanie wyżej wymienionych środków.Głównymi czynnikami, które są niebezpieczne zarówno dla domów i dla człowieka, jest wilgotność, długotrwałe narażenie na promieniowanie UV, obecność pleśni, bakterii, grzybów i owadów. Zarodniki pleśni mogą spowodować choroby alergiczne u ludzi.Biorąc pod uwagę powyższe problemy, każdy rozsądny człowiek dojdzie do wniosku - drewniane domy, z właściwym podejściem do budowy i eksploatacji, na pewno zapewnią dobry klimat, sprzyjający powrotowi sił i równowagi emocjonalnej jego mieszkańców.Więcej informacji na ten temat:
Domy drewniane na eksport do Europy i innych krajów świata
Wentylacja w drewnianych domach
Drewniany dom «Ulenspiegel» forniru klejonego drewna gotowy do budowy tylko 60 000 zł
Szlifowanie drewnianego domu
Drewniany dom w Izraelu
Witraże drewniany dom
© 2018 Arhilayn
"VIVOS" Domy z Bali Drewnianych05-126 NieporętKąty Węgierskieul. Bagienna 46D
,

Napisz do nas, jesteśmy online!