x
≡ Menu
O firmie Projekty Kontakt
  • ""
  • ""
  • ""
  • ""
  • ""
""
""

Drewniane dachówki – gont


Drewniane dachówki – gont Drewniane dachówki – gont formuje się ręcznie przez odłupywanie małych kawałków od kłody. Drewnianą dachówkę kładzie się w kilku warstwach. Grubość jednej warstwy wynosi 30-40 mm, natomiast pod spodem zawsze należy uwzględnić miejsce na wentylację. Otrzymany kształt przypomina wyglądem szyszki drzew iglastych. Podczas deszczu lub wysokiej wilgotności drewno pęcznieje i powierzchnia gontu uszczelnia się nie przepuszcza tym samym wilgoci.

Gont- drewniana dachówka nadaje wyjątkowy urok współczesnym hotelom, karczmom, dworkom, muzeom czy historycznym budynkom. Szczególnie dobrze komponuje się z altankami, domkami grillowymi, oraz oczywiście z domami drewnianymi.

Gont jest wspaniałym 100% naturalnym materiałem. Stosuje się go nie tylko na dachach, ale również w celu upiększania elewacji zewnętrznych budynków z drewna. Do produkcji gontu wykorzystuje się drewno różnych gatunków. Najbardziej rozpowszechnione to: topola, osika, jodła, świerk, modrzew, rzadziej dąb i cedr. Drewniane dachówki mają wiele zalet: są długotrwałe, ekologiczne, przepuszczają powietrze, są pozbawione elektryczności statycznej, posiadają ekskluzywny i niepowtarzalny wygląd. (Dla przykładu dom Emira Kusturicy w Serbii, ma dach pokryty gontem).

""


""


""


1. Najlepsze projekty domów drewnianych można znaleźć tutaj.

2. Więcej projektów można znaleźć na rosyjskiej wersji naszej strony internetowej.

3. Zobacz jeden z naszych najlepszych projektów domów.

4. Zobacz naszą stronę internetową w języku niemieckim.

5. Ceny możesz zobaczyć tutaj.

6. Inspirowani przez nasze domy drewniane!


Jeśli jesteście zaintersowani opisanymi w artykule towarami lub usługami możecie:

""
© 2018
Białoruskie Domy Drewniane
"VIVOS" Białoruskie Domy Drewniane 05-126 NieporętKąty Węgierskieul. Bagienna 46D

Napisz do nas, jesteśmy online!